Pepsi Skippin Scotch

Profil hřebce

Představujeme Vám hřebce Pepsi Skippin Scotch dovezeného z USA z Oklahoma – Bedonna´s Stallion Station, narozeného 2003. Tento hřebec plemene paint horse působí u nás v chovu. Má velmi atraktivní barvu buckskin tobiano a je homozygotní na gen tobiano, tzn., že hříbě po něm bude vždy strakaté a to i z jednobarevných klisen! Má robusní stavbu těla a 148 cm v kohoutku. Hřebec předává na své potomky barvy buckskin, palomino, perlino i black. Jeho otec je poloviční bratr QT Poco Streke, který je otcem Pepsi Poco, tak že Pepsi má vynikající původ spolu se zárukou atraktivního strakatého hříběte. Hřebec byl v USA testován a je negativní na EVA virus a na syndrom bílého hříběte.

Pepsi nesoutěží, takže se může věnovat naplno povinnostem plemeníka. Připouští i přirozeně, a je ke klisnám velmi ohleduplný. Možno např. bázlivou klisnu ustájit vedle něj v boxe. Pepsi je chován celoročně venku. Je to zdravý a nenáročný kůň. Má kvalitní pevná kopyta – není třeba kovat. Na svá hříbata předává nejen barvu a konstituční tvrdost, ale zejména klidnou povahu a ochotu spolupracovat s lidmi. Jeho potomci jsou parťáci do nepohody, ale získali i mnoho ocenění na závodních kolbištích.

PANEL 6ti NEGATIVNÍ!!!

V roce 2007 přišel na svět jeho první ročník hříbat v USA, a jak původní majitelka uvádí – byl výjimečný! Taktéž v roce 2008 a v roce 2009 se po něm v USA narodilo několik vynikajících hříbat. První ročník hříbat v ČR vypadá velmi slibně. Zatím narozená hříbata zdravá a velmi atraktivně zbarvená.

Hřebec má velmi přátelskou povahu. Obsedal se u nás v zimě 2009/2010. Je velmi citlivý a ochotný spolupracovat bez jakékoliv známky agresivity. Při práci na jízdárně zodpovědný a učenlivý, v terénu nelekavý a vyjížďky absolvuje s ostatními koňmi bez problémů. Je zvyklý na pastevní odchov s valachy a ve stádě se chová naprosto nekonfliktně. Měl velmi přátelský vztah i s naším bývalým hřebcem JGB Jackie Bee Quade.

008 001
007 006 003 005 002

Průkazy původu:

Registrace

Pepsi Skippin Scotch

Test DNA

Původ hřebce

Potomci:

Úspěšní potomci

Potomci na závodech

První potomci

Hříbata 2012 – 2016

Hříbata 2017

 

DSC_0419

Zima – 2017

006

Zima 2013

005

Podzim 2011

Práce na jízdárně

Hřebci v kabátku

Pepsi v USA