2012

5 – 7 října MEC 2012, 8. ročník

Ve dnech 5. – 7. 10. 2012 se naše dvě členky Irča a Irča:-) vydaly reprezentovat nejen náš ranč ale i Českou republiku! Vypravily se totiž na každoročně pořádaný Středoevropský pohár, který se letos konal na Slovensku v Galantě. Utkaly se zde celkem čtyři státy: Polsko, Maďarsko, Slovensko a Česká republika.

Irena Tanko a RPV Genuine O´Lena:

Western Horsemanship Open 7. Místo (z 22 koní)

Western Pleasure Open 10 místo (z 17 koní)

Irena Pančošková a JGB Jackie Bee Quade:

Western Horsemanship Open 6. Místo (z 22 koní)

Western Pleasure Open 2 místo (z 17 koní)

22. 9 – 23. 9. 2012 Mistrovství WRC ČR

Na letošní mistrovství se z našeho ranče kvalifikovaly hned čtyři zdatné jezdkyně, které obhajovaly na tomto každoročním klání Ranč na Vyhlídce.
Jmenovitě Leňa Marková – nově Zdráhalová, která nakonec startovala s Koko Aponi a měla následující umístění. Horsemanship Amaterur, kde získala krásné 6. místo a Horsemanship Open, kde získala další krásné 6. místo
Další obhájkyní fialových barev našeho ranče byla Petra Vaumundová se svojí čtyřletou klisnou plemene Appaloosa Cassandrou Jacs. Velice se jim dařilo a obsadily spolu 3. místo v disciplíně Western Horsemanship Amateur! Startovaly také v disciplíně Western Pleasure Junior, kde byly na pátem místě. Na závěr si stihl dodělat kvalifikaci sice jen pro jednu disciplínu také náš plemeník JGB Jackie Bee Quade. Tento hřebec mimořádné povahy si přijel na mistrovství v sedle s Irenou Pančoškovou hned pro první místo a to v kvalifikované disciplíně Western Horsemanship Amateur a dovezl nám tak na ranč historicky první mistrovský titul!

HALTER MARES 2YRS OPEN REGULAR (2leté klisny) – 3.místo
IN-HAND TRAIL 1 & 2 YRS. OLD OPEN REGULAR – 6. místo (z 22 koní)
LONGE LINE 1 & 2 YRS. OLD OPEN REGULAR – 7. místo (z 15ti koní)

Irena Pančošková a Skippin At Fullmoon
HALTER 1&2 YRS. GELDINGS OPEN REGULAR (1 a 2letí valaši) – 1.místo, RESERVE CHAMPION
LONGE LINE 1 & 2 YRS. OLD OPEN REGULAR – 4.místo (1.místo v rámci ročků)
IN-HAND TRAIL 1 & 2 YRS. OLD OPEN REGULAR – 3.místo (z 22 koní)

Irena Tanko a Gentle Sugar Wolf
HALTER GELDINGS ALL AGES AMATEUR REGULAR (valaši) – 2.místo, RESERVE CHAMPION HALTER 1&2 YRS. GELDINGS OPEN REGULAR (1 a 2letí valaši) – 2. místo
COLOR CLASS OPEN REGULAR – 2. místo z 20ti koní!

WESTERN PLEASURE WALK-TROT (Non-Approved) – 1.místo

Nově jsme se také zúčastnili disciplíny GET OF SIRE, kde potomci našeho plemeníka Pepsi Skippin Scotch – Skippin At Fullmoon, Aimy Skippin Wolf a NEONS SUNNY JAYC obsadili krásné 2.místo!

Kvalifikační závody na Mistrovství WRC ČR 2012

I letošní rok jsme vyjely reprezentovat náš ranč na kvalifikačních WRC závodech. Jmenovitě Irena s QH klisnou Red Bar Jacs, majitele Jana Stackeho , Lenka Marková s PH klisnou Emou (Blanca Emotion), Petra Vaumundovou s Appaloosa klisnou Cassandrou (Cassandra Jacks) a Irena Pančošková s QH klisnou Phoebe (Cash Golden Phoebe). Reprezentovaly jsme v disciplnínách Western Pleasure Junior a Senior, Horsemanship Amateur i Opet a Trail Junior. Z největších úspěchů lze vyzdvihnout čtyřnásobné prvenství Emy s Leňou v disciplíně Western Pleasure Junior, první a druhé místo v disciplíně Trail Junior a další přední příčky v disciplínách Western horesmanship Amateur a Open. Irča s Redynou ( Red Bar Jacs) vybojovala krásné prvenství pro změnu v disciplíně Western Pleasure Senior na kvalifikačních B závodech v Kostelanech spolu s dalšími předními příčkami první šestky v diciplíně Western Horsemanship Amateur. Peťa Vaumundová nejvíce vynikala na „A“ závodech „Wooden Trophy“ v Rožnově pod Radhoštěm, od kud přivezla dvě krásné třetí místa z disciplín Western Horsemaship Amateur a Open z poměrně silné konkurence, třetí místo si dovezla také z „B“ závodech z Horky u Olomouce a to za Western pleasure Junior. Nejmladší koňský reprezentant – tříletá dcera po Colonel Bar Cash – Phoebe dovezla v sedle s Irenou Pančoškovou dvě druhé místa za disciplínu Western Pleasure Junior v kvalifikačních „B“ závodech v Kostelanech a z Horky u Olomouce. V diciplíně Western Horsemanship Amateur pak krásné třetí místo z kvalifikačních „B“ závodů v Kostelanech z 15ti startujících a 5. místo z „A“ závodů v Rožnově pod Radhoštěm. Kvalifikace tedy úspěšně splněny a v září hurá na Mistrovství!